Monday, August 28, 2006

Poslední kapka
ž

i

vot

se táhne

za životem

v dějinné karavaně

pomalu jako praská pěna

ve vypuštěné vaně

Voda se sbírá na konci vodovodu
ke svému poslednímu úderu
aby nám padla o půlnoci
do ticha jak činel
k činelu.

...


2 Comments:

Blogger Jiri Navratil said...

Ahoj dobří kadaňští,
jmenuju se Jirka Navrátil alias Browck Peattlleeck. Jsem ze Sokolova.
S Rudou jsme, všichni motající se kolem Jardy Studenýho a Dostavníků, byli veliký kámoši. Kemoši - říkával Ruda. S Rudou a jeho trampskejma kemošema, Whiskym a Pítrsem, jsem se seznámil kdysi na Horním Hradě u Ostrova. Byla s nima neustálá sranda. Whysky klidně vedl protistátní řeči, procházejíc kolem SNBáků a kupodivu nás nezajali. Ruda mne učil pít "drsňácký" kafe. To jest, vypít kafe z velkým rumem na dva rázy. Fuy Tayble (přeloženo z kobličtiny Fujtajbl).
S rudou a s Kiďákem jsem nejednou sdílel hotelový pokoj na různých okresních kolech Porty a jiných akcích. Kolikrát jsme zapomněli samou srandou i spát.
Ruda byl vzácný človíček, ze kterého sálala dobrota a radost. Dala by se těch příběhů napsat bichle.
Bydlím teď v Praze a občas chodím na různý akce po různejch klubech. Tak jsem v lednu 2004 byl vve Vagóně a potkal tam Jamajku, Rudovo dceru. Řekla mi, že Ruda v listopadu umřel. Myslel jsem, že to nerozdejchám (bulel jsem jak malej kluk).
Myslel jsem si vždycky, že Ruda nikdy umřít nemůže. myslel jsem, že takovej Ruda musí bejt zákonitě nesmrtelnej ...
Dneska, když se podívám k nebi, v duchu vidím Rudu, jak sedí s naším Jarouškem Studeným na mráčku, kejvají nohama, hrajou si na kytáru a smějou se na nás ...

Jirka Navrátil
výrvarník-ilustrátor
jir.navratil@gmail.com

10:47 PM  
Blogger Bici said...

Tak to byl pěknej příběh a přesně si dokážu představit povahu tohoto člověka. Když ti někdo popíše obrazce E,H,S a R,V,H,P - na to prostě nikdy nezapomeneš. A svědčí to o tom, že pro tohoto to není jen práce, ale hra, že nad tím přemýšlí. Měl si teda štěstí, že tě mohl učit. Ono to není jen o učení, ale hlavně o tom vzoru. Jak se dá taky žít a přemýšlet. Životní filosofie. Bici

12:06 AM  

Post a Comment

<< Home